TOPO HUKUK BÜROSU KURUCUSU SERDAR HAN TOPO KİMDİR?

TOPO HUKUK BÜROSU KURUCUSU SERDAR HAN TOPO KİMDİR?

Serdar Han TOPO Kimdir?

Serdar Han Topo, İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya gelmiştir, çeşitli alanlarda avukatlık ve danışmanlık hizmeti veren Topo Hukuk Bürosu’nun kurucusudur.

Avukat Serdar Han Topo’nun Eğitim Süreci                             

Av. Serdar Han Topo, İlköğretim ve orta öğretimini tam burslu olarak Özel Birikim Okullarında tamamlamıştır. Liseye geçiş sınavlarında yüksek bir puan alarak Çatalca Anadolu Lisesine yerleşmiştir. Lise hayatı boyunca hukuk fakültesi hedefi ile emin adımlarla ilerleyerek 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini derece ile kazanmıştır. Okul hayatı boyunca birtakım sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Gönüllülük esaslı faaliyetlerde yer almıştır. Yine üniversite yıllarında çeşitli girişimlerde bulunarak iş hayatında aktif bir şekilde rol aldı. 2014 yılında fakülteden mezun oldu. Mezun olduktan sonra bir yıl olan avukatlık stajını gerçekleştirdi. Aynı zamanda Serdar Han Topo’nun yüksek lisans eğitimi de özel hukuk alanında devam etmektedir. Yabancı dil olarak ‘advanced’ yani ileri seviye İngilizce bilmektedir. İstanbul Barosuna ve İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu’na üyedir.

Serdar Han Topo Kimdir
Serdar Han Topo Kimdir

Serdar Han Topo Neden Hukuk Fakültesini Seçti?

Serdar Han Topo’nun hukuk fakültesini seçmesinin en önemli nedenlerinden biri sosyal, kültürel, ekonomik ve politik konularla ilgili etkili bir kavrama yetisi kazanabilmek; sosyal bilimler alanlarında ise etkili bir algı yeteneğine sahip olabilmektir. Ayrıca insan hayatını kolaylaştırmak ve insan haklarını güvence altına alabilmek hukuk fakültesini seçmesinde önemli bir rol oynamıştır. Bunların yanında sosyal bir varlık olan insanların neden olduğu uyuşmazlıklara pratik çözüm bulabilmek bu uyuşmazlıkları çözünce tıkanmış, çözülemeyen toplumsal olaylarında özüne inmek Serdar Han Topo’nun hukuk fakültesini seçmesinde etkili olmuştur.

Serdar Han Topo'nun Kaleminden: Araç Değer Kaybı Nedir?

Thomas Hobbes’un sosyal sözleşme kuramında kuramında bahsettiği ‘İnsan insanın kurdudur.’ Sözünü dikkate alarak toplumsal düzeni korumak için hukuka, hukuku icra edebilmek için ise adalete inancı tam hukukçulara her zaman ihtiyaç duyulmuştur. Bu hukuk ihtiyacının bir parçasında bulunabilmek Serdar Han Topo’nun hukuk fakültesini seçmesinde etkili olmuştur. Çünkü hukuk fakültesi prestijli bir meslek ve unvan değil aynı zamanda kaliteli bir bakış açısı ve yaşam biçimi sunmaktadır.

TOPO HUKUK BÜROSU KURUCUSU SERDAR HAN TOPO KİMDİR?

Serdar Han Topo’nun Avukatlık Süreci

Serdar Han Topo, henüz hukuk fakültesi sıralarında iken kendisini geliştirerek çeşitli alanlarda uzmanlaşmış ve avukatlık mesleğini en iyi şekilde en iyi şekilde icra edebilmek için farklı mecralarda bulunmuş, farklı deneyimler kazanmıştır. 2014 senesinde İstanbul üniversitesi hukuk fakültesinden mezun olarak avukatlık stajyerliğine başlayan Serdar Han Topo, altı ay adliyede altı ay ise farklı hukuk bürolarında stajyerliğini tamamlayarak avukatlık ruhsatnamesini almıştır.  Lisans eğitimini tamamladıktan sonra aldığı donanımlı eğitimler, katıldığı konferans ve seminerlerde edindiği tecrübeler doğrultusunda ilgili kişi ve kurumlara danışmanlık hizmeti vermiştir. Ardından Topo hukuk bürosunu açarak çalışmalarına daha kapsamlı bir şekilde devam etti. Avukat Serdar Han Topo hukuk kurucusu olduğu hukuk bürosunda alanlarında uzman çalışma arkadaşlarıyla birlikte en iyi şekilde hizmetlerine devam etmektedir.

İlgili Yazı:

Avukat Serdarhan Topo Anlatıyor: Hukuk Bürosu Açma Süreci Nasıldır?

TOPO HUKUK BÜROSU KURUCUSU SERDAR HAN TOPO KİMDİR?

Serdar Han Topo ve TOPO Hukuk Bürosu’nun Vermiş Olduğu Hizmetler

Topo Hukuk Bürosu gerek kamu hukuku gerek özel hukuk alanlarında hizmet vermektedir. Özellikle bilişim hukuku, ceza hukuku, aile hukuku, miras hukuku ve e ticaret hukuku alanlarında uzman bir şekilde hizmet vermektedir.  Topo hukuk bürosu kurucusu Avukat Serdar Han TOPO, bilişim teknolojileri uzmanıdır. Zamanla gelişen teknolojiye bağlı olarak bilişim suçları da oldukça artmış, bu uyuşmazlıkların çözümünde yardımcı olabilecek uzman kişilere de duyulan ihtiyaç oldukça artmıştır. Bu ihtiyacı karşılayabilmek için de TOPO Hukuk Bürosu henüz yeni bir hukuk dalı olan bilişim hukuku alanında da hizmet vermektedir.

TOPO HUKUK BÜROSU KURUCUSU SERDAR HAN TOPO KİMDİR?

Ayrıca Avukat Serdar Han Topo denetiminde hukuki konularda bilgi vermek adına kendi bürolarına ait sitesinde yayınlar yapılmakta bu şekilde akıllarında soru işareti bulunan insanlar aydınlatılmaktadır. Hukuk bürolarında avukatlık hizmeti dışında danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Bireylerin mahkemeye başvurmadan önce öğrenmek istedikleri birçok konu olabilmektedir. Bu bağlamda çeşitli konularla ilgili özel hukuk ve kamu hukuku alanlarında danışmanlık hizmeti de verilmektedir.

Topo Hukuk Bürosu’nun Değerleri

 1. Yaratıcı Çözümler

 2. Tecrübeli Kadro

 3. Nitelikli Hizmet

 4. Gizlilik Prensibi

 5. Hızlı Sonuç

 6. Müvekkil Memnuniyeti

 7. Dürüstlük

 8. Mükemmel Hizmet

Avukat Serdar Han Topo’ya İletişim Kanalları

Çeşitli teknolojik gelişmelerle birlikte artık online hukuki danışmanlık sistemi ile internet yoluyla soru sormak mümkün hale gelmiştir.  Hukuk bürolarının kendilerine ait internet siteleri üzerinden avukata danışmak ve soru sormak isteyen kişiler ilgili bölümlere girerek yöneltmek istedikleri soruları sorabilirler. Bu sorulara avukatlar tarafından tarafından en kısa sürede yanıt gelecektir. Bu bağlamda Avukat Serdar Han Topo’ya ulaşabilmek için Topo Hukuk Bürosuna ait web sitesinden avukata sor kısmından ulaşılabilir. Bunun yanı sıra randevu alarak Şişli/ İstanbul’da bulunan hukuk bürosunu ziyaret ederek danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

İlgili telefon numarası  +90 212 679 32 53 numarasıdır.  Aynı zamanda e posta üzerinden de randevu alınabilmekte veya soru sorulabilmektedir. İlgili e posta adresi [email protected] adresidir.

Avukat Serdar Han Topo’dan Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Tavsiyeler

Hukuk fakültesini kazandıktan sonra artık öğrencilere yalnızca okulu bitirmek değil bunun yanında birçok görev de düşmektedir. Bu görevleri bir tavsiye niteliğinde Avukat Serdar Han Topo şöyle sıralamıştır; hukuk ile ilgili konferans, panel söyleşi gibi etkinliklere katılarak etkin bir dinleyici olmalı ve sertifika programlarına katılmalıdır. Hem Türk hem de Dünya da gerçekleşen hukukla ilgili gelişmeler yakından takip edilmelidir. Yabancı dil mutlaka geliştirilmelidir bu bağlamda yabancı dili geliştirmek için hem de farklı ülkelerin hukuk sistemlerini yakından takip edebilmek için çeşitli yurt dışı öğrenci programlarına katılmalı. (Erasmus gibi) Her türden bolca kitap okunmalı özellikle de bol bol hukuk kitapları, makale, deneme özellikle Yargıtay’ın kararlarını incelemek oldukça faydalı olacaktır.

Uzman Bilişim Hukuku Avukatı Serdar Han Topo
Uzman Bilişim Hukuku Avukatı Serdar Han Topo

Bu önerilerin yanı sıra Avukat Serdar Han Topo’nun özelikle üzerinde durduğu kısım öğrencilik hayatı boyunca sosyal faaliyetlere mümkün olduğunca katılım göstermek farklı alanları tanımak açısından faydalı olacağıdır. Öğrenci kulüplerinde aktif bir şekilde rol almak hayata bakış açışından önemli değerler katacak ve hem mesleki hem sosyal çevre hakkında fikir sahibi olmaya yardımcı olacaktır.

Serdarhan Topo Anlatıyor: Yabancı Ülkelerde Avukatlık Yapmak

Aynı zamanda Avukat Serdar Han Topo kendisinin de üniversite hayatı boyunca farklı yerlerde çalışmasının bir çok faydasının olduğundan bahsederek öğrencilerin en azından yaz tatillerinde yasal bir geçerliliği olmasa da her yaz farklı avukatların yanında staj yapmanın önemini vurgulamıştır. Bu süreçte fırsat buldukça avukatlara fikir alışverişi yapmakta önemli derece de katkı sağlamaktadır.

TOPO HUKUK BÜROSU KURUCUSU SERDAR HAN TOPO KİMDİR?

Son olarak Serdar Han Topo’nun hukuk fakültesi öğrencilerine vermiş olduğu tavsiye; hukuk mahkemeleri, ceza mahkemeleri ve idari yargı mahkemeleri bünyesinde bulunan farklı duruşmalara seyirci olarak katılmak olmuştur. Bu şekilde hukuk ile ilgili meslekler de yakından tanınmış olup öğrencilerin alanında uzmanlaşmak istedikleri alan da daha erken bir biçimde tespit edilmiş olunacaktır.

Av. Serdar Han Topo’nun Sertifikaları

 • İstanbul Barosu Sanık Müdafiliği, Mağdur/Şikayetçi/Katılan Vekilliği Meslek İçi Eğitim Semineri
 • İstanbul Barosu Kadın Hakları ve Aile İçi Şiddet Semineri
 • İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Yapay Zeka, Robotlar ve Hukuk Konferansı

Baro Bilgileri

Bağlı Olduğu Baro: İstanbul Barosu
Baro Sicil Numarası: 51157
Avukatlık Yemin Tarihi: Ekim 2015

Avukat Serdar Han Topo’nun YouTube Kanalı:

Avukat Serdar Han Topo’nun Diğer Hukuki İçerikleri

Şantaj Mağduru Birey Ne Yapmalı?

İnternetten İfşalı Resim ve Video Nasıl Kaldırılır?

Serdar Han TOPO’nun Hukuki Bilgiler Verdiği Diğer Platformlar:

www.serdarhantopo.kim

www.avukatserdarhantopo.com