çocuğu teslim etmeme, çocuğu göstermeme suçu, serdarhan topo, serdarhan topo makaleleri, serdarhan topo yorum

Aile Avukatı Nedir

AİLE AVUKATI NEDİR?

Toplumun en küçük yapı birimi ailedir. Aile toplumda önemli bir yere sahip olduğundan aile içerisindeki sorunlar toplumu etkileyebilmektedir.

Bu nedenle aile hukuku alanında çıkan uyuşmazlıkların çözümlenmesi gerekmektedir. Aile hukuku alanındaki sorunlar için başvurabileceğiniz kişiye aile avukatı denir.

aile avukatı, av serdarhan topo, aile avukatı nedir
aile avukatı nedir? – Serdarhan TOPO

AİLE HUKUKU AVUKATI NE İŞ YAPAR?

Aile hukuku hükümleri Türk Medeni Kanununda yer alır. Aile hukuku alanında çıkan uyuşmazlıklarda kişilerin iş ve işlemlerinin sağlıklı ve hızlı yürüyebilmesi için başvurmanız gereken kişi aile hukuku avukatıdır.

Aile hukuku avukatı geniş bir çalışma alanına sahiptir. Öncelikle nişanlanmadan evlilik sonuna kadar süren dönemin tümünü kapsayan bir alandır.

Evlilik sonrası yani boşanma ve bu boşanma sonucu ortaya çıkacak olan nafaka davaları, çocuğun velayeti gibi konularda başvurabileceğiniz kişi aile avukatıdır.

Ayrıca evlat edinme davaları aile hukukunu ilgilendiren bir diğer önemli konudur. Babalık ve soybağının reddi davaları da aile hukuku alanı içerisinde yer almaktadır.

Ayrıca aile bireylerinin koruma talepleri, uzaklaştırma kararları vs aile hukukunun en önemli konularından biridir.

Bu nedenle bu konularda başvurulması gereken kişi aile hukuku avukatıdır. Av Serdarhan Topo aile hukuku alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Serdarhan Topo Hukuk Bürosu iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

                  

AİLE AVUKATINA DANIŞMA

Günümüzde bireylerin iş ve işlemlerinin hızlı yürümesi, sağlıklı bir şekilde sonuçlanması için avukata danışmanın önemi büyüktür.

Bireylerin oluşturduğu aile toplumun en küçük yapı birimi olmakla birlikte çıkan uyuşmazlıklar toplum açısından önemlidir. Aile avukatına danışmanın önemi de bu noktada ortaya çıkmaktadır.

Birbirlerine evlenme vaadi vererek nişanlanan kişilerin arasındaki uyuşmazlıktan başlayarak evlilik içi ve bitimini kapsayan bu süreçlerdeki uyuşmazlıklarla ilgilenen aile avukatının önemi büyüktür.

Böyle önemli konularda yani bireylerin hayatlarını etkileyen hususlarda alanında uzman birilerine başvurmanın önemi büyüktür. Sürecin denetlenmesi, hangi işlemlerin yapılması gerektiği, yapılan işlemlerin sağlığı ve güvenliği açısından bir avukatla çalışmanın önemi büyüktür.

aile avukatı, av serdarhan topo
Aile avukatı nedir? – Serdarhan TOPO

İSTANBUL AİLE AVUKATI

Aile hukuku alanındaki sorunlarınızın çözümü için birey ve aile kavramını önemseyen, disiplinli çalışma şartlarına sahip bir avukata ihtiyacınız olacaktır.

Sorunlarınızın çözümü, sağlığı ve hızlı ilerlemesi için ceza hukuku, bilişim hukuku alanlarında da çalışma göstermekte olup aile hukuku alanında kendini geliştirmiş Av Serdarhan Topo ile çalışabilirsiniz.

Serdarhan Topo biyografisinden anlayacağınız üzere kendini geliştirmiş ve birçok alanda danışmanlık alabileceğiniz bir avukattır ki bunların arasında aile hukuku konuları da bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca serdarhan topo ekşi sözlükte firmanız, aileniz, markanız veya şahsınız hakkında yapılan karalama niteliği taşıyan tüm entry ve yorumların kaldırılması hakkında hizmet vermektedir.

İletişim adresi www.topo.av.tr